Vlora 2500 vjeēare

Vlora merr “ēertifikaten e lindjes”

Lexo...

 

 

Emblema

e bashkise Vlore bazohet ne tre elemente

Lexo...

 

 

Historia

historia e Lavdishme e Vlores
Lexo...

Qyteti
Vlora nėn tingujt e “Janina buzuk koncert” Printoni E-mail
20 Gusht 2008
Image here:
Bashkia Vlorė sė bashku me UNDP- Qendrėn e Referimit pėr Muzikėn, Bashkėpunimin dhe Zhvillimin nė Plazhin e Ri tė Vlorės, nė mjedisin e “Beach Club” organizuan koncertin “Janina buzuk koncert”,

njė aktivitet ky nė vazhdėn e shumė veprimtarive muzikore tė zhvilluara nga kėto institucione nėn logon “Nėpėr Shqipėri.”
“Janina buzuk koncert” i zhvilluar me muzikė greke dhe shqiptare me pjesėmarrjen e pėrbashkėt tė artistėve grekė dhe shqiptarė ngjalli interesin e shumė artdashėsve, kryesisht pushues jo vetėm nga Vlora, por edhe tė ardhur nga rajoni ynė dhe jo vetėm qė shijuan plot pasion tingujt e buzukut, por dhe tė mandolinave shqiptare. Grupi i buzukut tė Janinės kishte dy kėngėtarė tė spikatur tė kėngės popullore qytetare greke dhe konkretisht kėngėtaren Ranja Metallinu dhe Jorgos Evangjelidhi, i cili ishte dhe drejtor administrativ i kėtij grupi. Bashkė me grupin e Janinės dhanė koncert dhe muzikanti Klement Marku, i cili ishte nė tastierė, si dhe kėngėtarja Sofika Kola. “Janina buzuk koncert”, filloi me njė potpuri kėngėsh qytetare tė Korēės tė kėnduara nga kėngėtarja lirike Sofika Kola, e cila u prit me ngrohtėsi nga duartrokitjet e publikut qė sa vinte dhe shtohej. Nė serenatat e Korēės kėngėtarja shqiptare Kola u shoqėrua edhe nga kėngėtari grek me origjinė shqiptare Jorgos Evangjelidhi, dhe qė tė dy i dhanė natės bregdetare tė Vlorės ca aromė Korēe e tinguj arvanitas. Mė tek kėngėtari Jorgos Evangjelidhi, kėndoi kėngė greke i shoqėruar me buzuk. E ngrohtė dhe gjithmonė e buzėqeshur futet me kėngėn e saj dhe kėngėtarja greke Ranja Metallinu, e cila jo vetėm qė u prit shumė mirė nga publiku, por premtoi se do tė vinte sėrish nė Vlorė sepse i kishte pėlqyer shumė.
 
< I mėparshmi   Tjetri >

 

 

DVD 2004

Guida turistike e Vlores 2004. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho...

 

 

DVD 2005

Guida turistike e Vlores 2005. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho ...

 

 

DVD 2006

Guida turistike e Vlores 2006. Nje Botim i Bashkise Vlore.
Zmadho...

Te reja/Flash

Njoftim

Bashkia Vlore, ne zbatim te V.K.M-se 369, date 18.05.2016 “Per miratimin e
rregullores “Pėr kushtet dhe kriteret e ushtrimit tė veprimtarisė sė stacionit
tė plazhit”, Urdherit te Brendshem Nr. 152, date 27.05.2016 ”Per dhenien te
hapesirave publike per veprimtarine e stacioneve te plazhit”, Njoftimit Nr.4368 prot.,
date 01.06.2016 te Bashkise Vlore, drejtuar subjekteve kerkues, ju bejme me dije
se te gjitha subjektet qe nuk kane paraqitur dokumentacionin ligjor, te paraqiten
deri ne daten 01 Korrik 2016, prane Njesive Administrative/Drejtorise se
Pronave Publike ose Drejtorise se Menaxhimit Financiar, sipas rastit ku do te
ushtrohet veprimtaria e stacionit te plazhit.
Mbas ketij afati do te kete penalitete sipas Legjislacionit Shqiptar Tatimor, bllokim te aktivitetit dhe sekuestrim te pajisjeve per lirimin e hapesirave publike.
Ju faleminderit per mirekuptimin dhe bashkepunimin!

 

Buxheti

FTESE PER NE VLORE

Test

Moti ne Vlore


Kontaktoni me neWebmaili i Bashkise

Emri
Fjalėkalimi

Krenaria e qytetit


bashkiavlore.org