Category: Aktivitete

Ekspozita e piktorit Agim Sulaj

Ekspozita mbyllet në datë 10.08.2018 Viti Mbarëkombëtar i Skënderbeut ka sjellë në qytetin e tij të lindjes me ftesë të Kryetarit të Bashkisë së Vlorës zotit Dritan Leli piktorin dhe karikaturistin me famë ndërkombëtare...

Gladiator 7

Federata Shqiptare e MMA në bashkëpunim me Bashkia Vlorë organizuan Albanian Gladiator Championship në qytetin e Vlorës pranë Lungomares, perballë ish shkolles së Marines.

Tinguj jete mes tokës dhe detit

Peizazhe muzikore për orkestër dhe solistë. Konsullata e Italisë dhe Bashkia Vlorë në bashkëpunim me ministrinë e Kulturës, DRKK Kishën Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë, ditën e shtunë në një ambjent tepër piktoresk, në lagunën...

Verë dhe Portokalle

Aktorët e Portokallisë se shpjeti në qytetin e Vlorës nën moton Verë dhe Portokalle Me datë 22 Korrik ora 20 : 30 ju mirëpresim në Lungomare

Opera në Jeans

“Opera në Jeans”, gjallëroi mbrëmë qytetin tonë të bukur. Falenderoj nga zemra drejtoreshën Znj.Zana Cela dhe të gjithë artistët e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për këtë mbrëmje speciale, falenderues për pjesëmarrjen e...

OPERA SUMMER TOUR

#TurizmiKulturor2018 OperaJeans eshte nje nga sukseset me te medha te kolones. Kete here zhvendoset ne qytetin tone të Vlores ne 08 KORRIK – ora 21:00 ne nje shfaqje te jashtezakonshme, me pjeset me te...

MotoShow Gare Parade

Vlora Rider’s Fest Festojmë sëbashku në Lungomare ‘MotowShow Gare Parade’ Me datë 14 Korrik #aktivitete #turizem #bashkiaqeduam #argetim #shumesuprizanepresin

Llogara On Fest

Ju ftojmë në panairin e promovimit të vlerave dhe produkteve të zonës së Llogarasë . Nën shoqërinë e Trupës së Operës dhe Baletit,muzikës dhe aktiviteteve të ndryshme . Ditën e Premte,22 Qeshor ora 19 :...